top of page

YOMTOV ENERJİ

Ülkemizdeki enerji ihtiyacı, nüfus artışı ile paralel olarak, gün geçtikçe büyüyor. Enerji kaynaklarına olan bağımlılık kaçınılmaz bir hal alırken, temiz ve yenilenebilir enerji en iyi çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Ülkemizin dünya haritasında ki konumu ve yüzölçümüne bakıldığı zaman en ideal görünen sınırsız enerji kaynağımız GÜNEŞ enerjisi dir.

AMAÇ

‘’Güneş tarafından işletilen, sürdürülebilir bir dünya yaratmak’’.

VİZYON

Sınırsız enerji kaynaklarını, inovasyona açık beyinler ile güçlendirerek en iyi teknolojiyi, en iyi hizmet ile birleştirip, dünya çapında bir kimlik oluşturmak.

Birlikte Güneşli Günlere…

Şirketimiz bugüne kadar 20’nin üzerinde farklı proje tamamlamış, toplamda 10 MW üzeri anahtar teslim güneş enerjisi santralini devreye almıştır. Ayrıca 1 MW İşletme – Bakım Portföyü, 330 kWp GES kendi yatırımı bulunmaktadır. Firmamız iş bitirme bakımında İzmir güneş enerjisi firmaları arasında ve Türkiye GES sektöründe önemli bir noktada bulunmaktadır.

Yomtov Enerji Mühendislik İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti. 2017 yılında Cenk Yomtov tarafından kurulmuştur. Cenk Yomtov Özyeğin Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 2017 yılından beri solar enerji sektöründe çalışmakta olan Cenk Yomtov, Technicall Akademi ve Dokuz Eylül Üniversitesi' nde Güneş Enerjisi detaylı eğitim programlarını tamamlamış ve sertifikalar almıştır. 

bottom of page